Projektinė veikla

EDUKACINIS VAISMEDŽIŲ IR VAISKRŪMIŲ SODAS

Šių metų gegužės mėnesį, dėka „Visuomenės aplinkosauginio švietimo“ projekto finansavimo, Volungės darželį – mokyklą papuošė įvairių vaiskrūmių ir vaismedžių sodas. Jame galite rasti keletos rūšių obelų, persiko medžių, kriaušę, šilauogių krūmų ir kt. Šio sodo tikslas buvo įkurti netradicinę, patrauklią, edukacinę patirtinio ugdymo(si) erdvę, atveriančią vaikams  plačias galimybes pažinti bei tyrinėti augalų augimą natūraliomis aplinkos sąlygomis.

Įkūrus vaismedžių ir vaiskrūmių sodą buvo pasiektas didesnis vaikų vaisių suvartojimas, nes jau šių metų rudenį buvo galima džiaugtis pirmuoju obuoliukų derliumi. Vaismedžių ir vaiskrūmių sodas yra prieinamas visai Volungės bendruomenei ir svečiams. Prie skirtingų vaiskrūmių ir vaismedžių rūšių galite nuskenuoti QR kodus ir plačiau sužinoti apie įvairias veisles ir kitus įdomius faktus.

Dalinamės gerąja darbo patirtimi, vaismedžių ir vaiskrūmių sodo įrengimo akimirkomis bei įdomiausiomis veiklomis.


VOLUNGĖS SPORTO VARŽYBOS

Vilniaus 700-ojo gimtadienio progai paminėti, Volungės darželyje – mokykloje, penkis ketvirtadienius iš eilės vyko įvairūs sportiniai užsiėmimai. Mokiniai ir darželinukai varžėsi krepšinio ir futbolo varžybose, išbandė judriąsias estafetes, lengvąją atletiką bei badmintoną. Naujas sporto inventorius ir įranga buvo įsigyti dėka Vilniaus miesto savivaldybės 2022m. biudžeto lėšomis remiamo projekto.

Projekto pagrindinis tikslas – sistemingai didinti suvokimą apie fizinio aktyvumo svarbą ir teikiamą naudą sveikatai. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas ir tvarumo principams: renginio metu atsisakoma spausdintos medžiagos, vaikai buvo skatinami vandenį gerti iš daugartinių gertuvių, pirmumas teikiamas skaitmeniniui komunikavimui su projekto dalyviais.

Užsiėmimų metu grojo muzika, vyravo puiki atmosfera, buvo daug gerų emocijų ir juoko. Mokiniai varžėsi tiek tarpusavyje, tiek su kitų klasių mokiniais, tokiu būdu stiprinant komandinio darbo, bendradarbiavimo ir socialinių įgūdžių kompetencijos. Projekto dalyviai turiningai praleido laiką lauke ir visi buvo apdovanoti medaliais.


VABZDŽIŲ VIEŠBUTIS

Šių metų rugsėjo mėnesį, dėka „Visuomenės aplinkosauginio švietimo“ projekto finansavimo, įkūrėme netradicinę, patrauklią, edukacinę patirtinio ugdymo(si) erdvę, atveriančią vaikams plačias galimybes pažinti bei tyrinėti vabzdžių gyvenimą natūraliomis aplinkos sąlygomis.

Šiuo projektu buvo siekiama ugdyti ekologinį darželio-mokyklos bendruomenės sąmoningumą, nuostatą, kad Žemė yra vabzdžių planeta, nes vabzdžiai viena iš būtinų išgyvenimo sąlygų žmogui. „Vabzdžių     viešbutis“ yra prieinamas tiek įstaigos, tiek ir į svečius atvykstančių kitų ugdymo įstaigų vaikams, kitiems bendruomenės nariams, sudarant galimybę stebėti „Vabzdžių viešbučio“ gyventojus. O gyventojų viešbutyje yra tikrai įvairių: žiogai, kareivėliai, skruzdelės ir kt.

Dalinamės gerąja darbo patirtimi, „Vabzdžių viešbučio“ įrengimo akimirkomis bei vaikų pastangomis apgyvendinti įvairius vabzdžius.


PAMOKA APIE VAISIŲ NAUDĄ SVEIKATAI

Rugsėjo mėnesiui įsibėgėjus, Pelėdžiukų grupės mokytojos suorganizavo trumpą pamoką apie vaisių naudą sveikatai. Pamokos tikslas buvo plėsti vaikų žinias apie sode augančias gėrybes, turtinti žodyną, supažindinti apie vaisiuose esančius vitaminus, ugdyti supratimą apie jų naudą, kad vaikai daugiau sužinotų, įsimintų  ir įgytų įvairių patirčių, taip pat skatinti mažuosius kasdien jų valgyti daugiau.

Pamokos metu vaikai buvo ne tik supažindinti apie teikiamą vaisių naudą sveikatai, bet ir patys galėjo pajusti skirtingų vaisių tekstūras, skonius, kvapus, sandarą. O smagiausia pamokos dalis – vaikai patys pasigamino sveikuoliškas vaisių salotas.

Pamoka buvo finansuojama ir įgyvendinta „Visuomenės aplinkosauginio švietimo“ projekto lėšomis.


SLIEKŲ KOLONIJA

Šių metu spalio mėnesį Volungės darželio – mokyklos teritorijoje buvo įkurta netradicinė, patraukli, edukacinė patirtinio ugdymo(si) erdvė, atverianti vaikams  plačias galimybes pažinti bei tyrinėti sliekų gyvenimą natūraliomis aplinkos sąlygomis. „Visuomenės aplinkosauginio švietimo“ projekto lėšomis buvo įsigyta Kalifornijos sliekų kolonija, skatinanti ugdyti ekologinį darželio-mokyklos bendruomenės sąmoningumą. Sliekų kolonija yra prieinama tiek įstaigos, tiek ir į svečius atvykstančių kitų ugdymo įstaigų vaikams, kitiems bendruomenės nariams.

Šalia sliekų kolonijos yra parengtas informacinis stendas, kuriame galima rasti trumpą aprašymą apie slieką, jo sandara, įvairūs faktai. Kita informacija, tinkanti skirtingo amžiaus vaikams yra nuskaitoma QR kodais.


IŠVYKA Į PAVILNIŲ REGIONINĮ PARKĄ

Rudeniui įsibėgėjus, pradinių klasių moksleiviams buvo organizuojama išvyka į Pavilnių regioninį parką. Kartu su mokytojomis mokiniai išvyko turėdami aiškų tikslą. Ekspedicijos metu ne tik tyrinėjo miško augmeniją, bei aiškinosi kokie gyvūnai šiame miške galėtų augti, bet ir rinko, ir rūšiavo atliekas Pavilnių regioninio parko Saulės  slėnyje.

Išvykos tikslas - surinkti atliekas ir padaryti Pavilnių regioninį parką švaresnį, bei skatinti bendruomeniškumą ir savanorystę. Tad tikslas buvo pasiektas, nes išvyka buvo baigta su gerokai papildytu šiukšlių maišu ir šypsenomis veiduose.


EDUKACINĖ PAMOKA APIE VABZDŽIUS

Volungės darželio – mokyklos mokinius aplankė kolekcininkas, ketvirtoko Ryčio tėtis, kuris papasakojo mokiniams apie įspūdingo grožio, įvairiaspalvius vabzdžius. Svečias pristatė savo per daugelį metų sukauptą nemažą drugių kolekciją, papasakojo apie jų įvairovę, bei reikšmę gamtoje.

Pamokos tikslas – žinių, įgūdžių ir gebėjimų įtvirtinimas vabzdžių tematika buvo įvykdytas su kaupu.


APLINKOS APSAUGOS INSPEKCIJOS MOKYMAI

Volungėje lankėsi svečiai iš Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos, Vilniaus valdybos, Vilniaus rajono aplinkos apsaugos inspekcijos. Tai viršininkė Žydrė Majauskaitė ir vyr. specialistė Indrė Balnionytė-Gecevičienė, kurios 3-4 klasių mokinius supažindino su aplinkos apsaugos aktualiomis temomis, akcentuojant atliekų rūšiavimo svarbą, biologinės įvairovės apsaugą, aplinkai palankų gyvenimo būdą.

Vėliau mokiniai dalyvavo Kahoot viktorinoje, kurioje jų laukė daugybė įvairių klausimų aplinkosaugos tema. Trys geriausiai pasirodę mokiniai buvo apdovanoti prizais.

Mokymai buvo organizuoti „Visuomenės aplinkosauginio švietimo“ projekto finansavimo lėšomis.


IŠVYKA Į PAVILNIŲ REGIONINĮ PARKĄ

Mūsų patys jauniausi, smalsūs “Zylučių“ ir „Skruzdėliukų“ grupių vaikai aktyviai įsitraukė į Volungės EKO projekto veiklas. Mažyliai įveikę pėsčiųjų žygio iššūkį iki Pavilnio regioninio parko, tyrinėjo bundančią gamtą, išsikėlę patys sau uždavinius, ieškojo snieguolių, žibučių, po žiemos grįžusių paukščių. Kartu patyrėme atradimų džiaugsmą ir nuoširdžiai dalinamės!

2023-04-21


SAUGOMŲ TERITORIJŲ NACIONALINIS LANKYTOJŲ CENTRAS

Antros klasės mokiniai, jungdamiesi prie EKO projekto, apsilankė Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre, kurio tikslas suteikti žinių apie saugomas teritorijas. Edukacijos metu buvo pristatyta daugiau kaip 500 valstybės saugomų gamtos paveldų, kurie padėjo suprasti koks mūsų kraštas yra turtingas ir ypatingas gamtos vertybėmis.

Taip pat netradicinį ugdymą už mokyklos ribų išbandė Pelėdžiukų gr. vaikai. Jie taip pat pasirinko Nacionalinį lankytojų centrą, kuriame kiekvienas galėjo pabūti aktyviu Lietuvos gamtos tyrinėtoju, galinčiu liesti, klausyti, pajausti. Edukacija "Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas" priešmokyklinukams padėjo suprasti, ką ir kodėl reikia saugoti, kodėl gamtosauga mums visiems darosi vis svarbesnė.

2023-05-03


EDUKACINĖ PAMOKA APIE MĖTAS

Drugelių grupės vaikai, jungdamiesi prie EKO projekto, susipažino su mėta, šios vaistažolės rinkimo, džiovinimo, laikymo, vartojimo ypatumais, gydomosiomis savybėmis, pasitelkiant jutiminius organus: regą, lytėjimą, skonį ir uoslę. Vaikai, apžiūrinėdami mėtas, ne tik įtvirtino augalo dalis, bet ir matavo šios vaistažolės lapus, lygino juos tarpusavyje bei ragavo mėtų arbatos. 

Per pasaulio pažinimo pamoką, 4 klasės mokiniai  pristatė  draugams projektą ,,Mėta". Iš parengtų pristatymų mokiniai sužinojo, kad daug mėtų auga Australijos žemyne, Pietų Afrikoje...Šią arbatą mėgstame gerti ir mes lietuviai, nes ji vėsina, pakelia nuotaiką ir palankiai veikia smegenis!

2023-05-04


EDUKACINĖS ERDVĖS "BASŲ KOJŲ TAKAS" ATNAUJINIMAS

Darbščios mažųjų Bitučių auklėtinių rankytės darbavosi talkoje, taip dalyvaudami EKO projekto vykdomose veiklose. Kad galėtume atšilus orams bėginėti po gražiai sutvarkytą basų kojyčių taką, vaikai skirstė akmenukus, kankorėžius ir medžio žievę į atskirus plotus drauge su kitais vaikais ir darbuotojais.

2023-05-03


EDUKACINĖ PASKAITA APIE DRUGELIUS

Edukacijos metu vaikai sužinojo koks procesas vyksta iki atsirandant drugeliui. Taip pat, kad yra dieniniai ir naktiniai drugeliai. Įdomu buvo išgirsti jog iš viso yra apie 1000 skirtingų drugelių rūšių iš kurių tik apie 150 yra dieniniai, kuriuos galima dažniau pamatyti, o likusieji yra naktiniai drugeliai ir tik nemiegantys prie uždegtos lempos šviesos gali juos pamatyti. Vaikai ieškojo drugelių, kurie prisitaiko prie aplinkos ir tik akiliausi juos pamatė. Po pristatymo apžiūrėjo įvairiaspalvių drugelių kolekciją. Didelis ačiū ketvirtoko Ryčio tėveliui už edukaciją.


VOLUNGIADA 2023 - VASARA

Birželio 1 dieną Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga Volungėje vyko sporto varžybos, kuriose dalyvavo ir svečiai iš Prancūzų licėjaus. Vaikai patyrė daug gerų emocijų varžydamiesi rungtyse ir buvo apdovanoti medaliais ir diplomais. Sporto renginys buvo finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis.


VOLUNGIADA 2023 - RUDUO

Rugsėjo 28d. Volungės darželyje - mokykloje vyko Sporto šventė "Volungiada 2023", kurioje dalyvavo 1- 4 klasių ir darželio mokiniai. Vaikai patyrė daug gerų emocijų, varžėsi tarpusavyje įvairiose užduotyse. Po šventės visi buvo apdovanoti medaliais. Sporto renginys buvo finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis.


VIKTORINA  "SAUGAU GAMTĄ"

Volungėje vyko viktorina „Saugau gamtą“. Šios viktorinos tikslas - pasitelkiant fantaziją, kūrybiškumą ir bendradarbiavimą papildyti žinias apie tvarumo principus, aplinkosaugos svarbą nuolat besikeičiančioje gamtoje. Mokiniai smagiai ir turiningai praleido laiką, sužinojo daug naudingos informacijos apie gamtą ir jos saugojimo svarbą.


NEMOKAMOS TRENIRUOTĖS IR PASKAITOS

Jau nuo šio rugsėjo, kartą per savaitę Volungės darželio – mokyklos darbuotojai ir Antakalnio bendruomenės nariai dalyvauja nemokamose bendrojo fizinio aktyvumo treniruotėse bei teorinėse paskaitose apie sveiką mitybą, teigiamus įpročius, kokybišką poilsį ir kt. Treniruotes ir teorines paskaitas veda Volungės darželio - mokyklos fizinio ugdymo mokytojas Mindaugas. Džiaugiamės, jog šie užsiėmimai sulaukė didelio susidomėjimo ir tikimės, jog tai bus puiki investicija į bendruomenės gerą savijautą.


EDUKACIJA "NEBAISOS"

1-4 klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje "Nebaisos". Vaikai pamatė 10 skirtingų gyvūnų ryšių (vorus-paukštėdas, didžiausius pasaulyje tarakonus, šimtakojus ir kt.). Informacija apie juos buvo pateikta labai įdomiai. Įspūdingi gyvūnai vaikus sužavėjo.


Atnaujinta: 2024-05-09
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Naujienos
  • Valgiaraštis
Pamokų laikas
1. 08.00 - 08.45
  • 1. 08.00 - 08.45
  • 2. 08.55 - 09.40
  • 3. 09.50 - 10.35
  • 4. 11.20 - 12.05
  • 5. 12.15 - 13.00
  • 6. 13.10 - 13.55